Nowinki

sobota, 25 kwiecień 2020 22:27

Lizusy w „Pytaniu na śniadanie”

Kilka dni temu zadzwonił do mnie producent „Pytania na śniadanie” z programu 2 TVP i zapytał, czy nie zechciałabym opowiedzieć o jamnikach długowłosych króliczych i miniaturowych. Zwykle bywały już różne programy w telewizji o jamnikach, ale zwykle nikt nie rozgraniczał w nich akurat konkretnej rasy, mówiło się ogólnie o jamnikach. Pomyślałam więc, że to dobra okazja, aby pokazać wielkość tych malutkich piesków. Zapytałam, ile jamników mam wziąć do studia i usłyszałam w odpowiedzi, że najlepiej kilka, aby „coś się działo”. Moje psy chyba jednak zbyt dosłownie potraktowały to zalecenie...

sobota, 11 kwiecień 2020 14:06

Wesoła sesja wielkanocna

W tym roku Wielkanoc ma zupełnie inne oblicze... Planowałyśmy duże spotkanie jamników rodziny Lizusów przed świętami, wspólną sesję w plenerze z akcesoriami wielkanocnymi... Tymczasem epidemia koronawirusa zupełnie popsuła nam szyki. Przymusowe siedzenie w domu, zakaz spotkań i spacerów bardzo popsuł humor i nam, i psom. Zostaliśmy zawieszeni w czasie i przestrzeni, z niepewnoscią, co będzie dalej. Pomyślałam jednak, że nie będę rezygnować ze zdjęć, bo przedświąteczne sesje stały się już tradycją naszej hodowli. Postanowiłam zrobić wyjątkowo kolorowe fotki, dzięki którym prześlę wszystkim trochę dobrej energii. Zamówiłam wielkanocne stroiki.

sobota, 29 luty 2020 19:17

Georgios i Ghuri w psim przedszkolu

Najmłodsze pokolenie jamników długowłosych króliczych z przydomkiem Lizus Maksimus pilnie pobiera nauki. Georgios juz od listopada jeździ na lekcje do psiej szkoły Kamiga i tydzień temu zdał egzamin końcowy z wyróżnieniem. Nie zrobił ani jednego błędu, co spotkało sięz dużym uznaniem prowadzącej i innych uczestników, bo malutki jamniczek był w grupie najmniejszy. Wielkie gratulacje dla właścicielki Georgiosa, Bożenki Królikowskiej, która tak dobrze tego młodziutkiego pieska przygotowała. W ślady Georgiosa postanowił pójść brat Ghuri i teraz także on uczęszcza na zajęcia. Kibicuje im Faraj, a do grupy dołączył też zaprzyjaźniony miniaturowy jamnik krótkowłosy czarny podpalany merle Smyk.

piątek, 14 luty 2020 11:48

Walentynki z jamnikami długowłosymi

Już jakiś czas temu wpadłam na pomysł, aby zrobić sesję, w której główną rolę graliby jamniczy „panowie" z przydomkiem Lizus Maksimus. Walentynki to idealny czas, by ten pomysł zrealizować. Tak się dotąd składało, że fotografowałam głównie suczki, bo fajnie się zestawia babcię, córkę, wnuczkę, a pieski miały zdjęcia przy okazji. Tym razem postanowiłyśmy wyeksponować płeć brzydką, która w tej rasie akurat zdecydowanie brzydką nie jest. To właśnie jamniki długowłose królicze samce mają lepszą prezencję, na ogół ładniejszy włos, a do tego bardziej zrównoważony charakter. Prawdziwi z nich uwodziciele. „Lizuskowi chłopcy" nas też nie zawiedli i bardzo ładnie pozowali, wszyscy razem i w podgrupach.

środa, 12 luty 2020 19:25

Lizusy w „Dzień Dobry TVN”

W sobotę odebrałam miły telefon z telewizji TVN. – Chcielibyśmy porozmawiać z panią o jamnikach, najlepiej podczas spaceru – usłyszałam. Zapytałam więc, ile tych jamników ma być. – Im więcej tym lepiej. – To może chcą państwo, abyśmy spacerowały z koleżankami, które też mają ode mnie jamniki? – Świetny pomysł. Tylko zależy nam na tym, aby ten spacer odbył się jutro. Zadzwoniłam do Joli Oporskiej, która ma Emiko, i do Bożenki Królikowskiej, właścicielki FarajaGeorgiosa. Obie miały plany na następny dzień, ale gdy usłyszały o pomyśle TVN-u, natychmiast wszystko przełożyły. I następnego dnia, o 11.50, wszystkie byłyśmy zwarte i gotowe w Parku Górczewska.

Strona 1 z 73

LIZUS MAKSIMUS

Hodowla jamników długowłosych
króliczych i miniaturowych

Elżbieta Bogusławska-Przybysz

Warszawa
+48 603 112 175
ela_bog@gazeta.pl

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Kreator formularzy by JoomlaShine