czwartek, 28 wrzesień 2017 12:01

Wizyta u maluchów Basima i spotkanie z Damai

Jamniki długowłose królicze, szczeniaki Basima i Zuli w hodowli Milimetrus, skończą jutro 6 tygodni i przedwczoraj postanowiłam je odwiedzić. Z powodu remontów nawierzchni, droga między Warszawą i Katowicami mocno się wydłużyła, dojechałam więc późnym wieczorem i maluchy były już trochę śpiące, ale nie darowałyśmy im: pamiątkowa sesja musiała się odbyć. Najpierw każdy został sfotografowany z osobna na stoliku. Podjęłyśmy próbę ustawienia ich w pozie wystawowej – nie było to łatwe, ale większość sobie poradziła. Jako pierwszą przedstawiam Basaję, malusieńką jamniczkę o wielkim duchu. Z takim apetytem pałaszowała szczenięcy pasztecik, że z przejęcia lekko unosiła przednią łapkę.

Basaja 3 pm    Basaja 2 pm

Basaja 5 pm edytowany 1

Basaja 6    Basajka pm

Bingo, obecnie najmniejszy z całego miotu, nie chciał stać, a pasztecik nie był dla niego atrakcyjny. Szczeniaczek zmęczył się na stoliku i jedynym wyjściem bylo sfotografowanie go w dłoni. Dzięki temu jednak widać, jaka to kruszynka.

Bingo 4 pm    Bingo 6 pm

Bingo 2    Bingo pm

Bingo 5 pm

Bajo Bongo to wykapany tata. To samo niewinne spojrzenie, ten sam ugodowy, lizuśny charakter... Taki mały misiaczek.

Bongo 3 pm

Bongo 5 pm    Bongo 4 pm

Bongo pm

Banaj, największy z piesków, nie bardzo chciał pozować, ale udało się mu zrobić nawet zdjęcie w pozie wystawowej.

Banaj 3 pm    Banaj pm

Największą niespodzianką okazał się Boss. Urodzony jako największy z miotu, w pewnym momencie spowolnił wzrost i teraz jest malutki, większy tylko od Bingo. Podczas sesji był bardzo kontaktowy i ładnie się ustawiał, a poza tym kokieteryjnie bawił się zabawkami i pozwalał sobie robić zdjęcia.

Boss pm

 Boss 5 mp    Boss 9 pm

Boss pm2

Boss pm 4    Boss pm3

Po fotkach indywidualnych podjęłyśmy próbę zrobienie sesji zbiorowej. Niezbędny do tego okazał się koszyk, z którego i tak maluchy próbowały uciekać i trzeba  było łpać ułamki sekund, kiedy były razem. Poniżej od lewej: Boss, Bingo, Bajo Bongo, Basaja i Banaj.

piątka pm

A tutaj Boss i Bingo szykują się do skoku.

piątka 3 pm    piątka 2 pm

Poniżej już uciekinierów nie ma.

dwójka

I jeszcze sam Banaj w koszyczku.

Banaj 4 pm    Banaj 5 pm

El-Maraya, która pojechała ze mną, świetnie się z maluchami bawiła.

Marusia i Bongo

Przede wszystkim jednak zabrałam ją po to, by poznała swoją starszą półsiostrę Damai. Na początku patrzyły nieufnie na siebie i wyraźnie były o mnie zazdrosne, musiałam na nowo wkupiać się w łaski to jednej, to drugiej. Na koniec jednak zdecydowały się na wspólne pozowanie do zdjęć.

jamniki długowłose El-Maraya i Damai Lizus Maksimus

siostry p    siostry 4 p

W rodzinnym spotkaniu uczestniczył również Shergol Lizus Maksimus, który miał do wypełnienia misję... O tym jednak napiszę za kilka tygodni.

LIZUS MAKSIMUS

Hodowla jamników długowłosych
króliczych i miniaturowych

Elżbieta Bogusławska-Przybysz

Warszawa
+48 603 112 175
ela_bog@gazeta.pl

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Kreator formularzy by JoomlaShine