niedziela, 22 lipiec 2018 15:08

Wieści ze Szwecji

Jamniczka długowłosa królicza Elsu-La Lizus Maksimus, która mieszka w Szwecji, ma już na koncie dużo sukcesów wystawowych na ringach skandynawskich. Ostatnie odniosła w ten weekend w Norwegii. Wczoraj na wystawie o tytuł Zwycięzcy Norwegii  zdobyła Zwycięstwo Rasy i IV miejsce w finałach IV grupy. Sędziowała Trine Blume z Danii. Dokładnie te same wyniki powtórzyła dziś! Jamniki długowłose królicze oceniała Marita Krans ze Szwecji.  Bardzo się cieszę i serdecznie gratuluję właścicielce naszej Elsuni Lillan Lobben. Elsu-La ma już też rozpoczęte Championaty Szwecji i Danii, brakuje jej tylko jednego wniosku CAC, który musi zdobyć po ukończeniu 24 miesięcy, czyli za pół roku. Młodzieżowych championatów nie ma, bo takich się w tamtym rejonie nie przyznaje, za to niedawno, w tak młodym wieku, została już Championką Pracy. Okazała się bowiem niesamowicie zdolnym jamnikiem użytkowym. Z wielką pasją biega po lesie i tropi zwierzynę. Na konkursach pracy, bez specjalnego przygotowania, zajmuje pierwsze lokaty, ku radości jej właścicielki. Cieszę się, że pełna temperamentu Elsu-La trafiła do domu, w którym może się tak świetnie realizować.

Elsu La Lizus Maksimus jamnik dlugowlosy kroliczy    Elsu La Lizus Maksimus w pozie wystawowej

Elsu La Lizus Maksimus jamnik dlugowlosy kroliczy IV BOG

Elsu 15 roku z pucharami    Elsu maj 2018

Elsu La Lizus Maksimus fotka profilowa

Elsu-La prowadzi bardzo aktywny tryb życia. Niemal każdego dnia chodzi na kilku-, a często i kilkunastokilometrowe spacery po lesie. Poniżej na fotce po lewej mała Lizuska to druga w kolejności.

Elsu w lesie z towarzystwem    Elsu na spacerze w lesie

Chętnie też pływa. Na zdjęciu mokra Elsu-La po kąpieli w jeziorze, razem z nieodłączną szorstkowłosą towarzyszką Luną.

Elsu po kąpieli

Po aktywnościach sportowych chętnie zaś wypoczywa w swoim ogrodzie.

Elsu La na stole    Elsu w namiociku

I jeszcze na koniec Elsu-La (w środku, na lewo od szorstkowłosej Luny) ze wszystkimi jamnikami z hodowli Lobbengardens, z którymi mieszka na co dzień.

Elsu z koleżankami i kolegami

LIZUS MAKSIMUS

Hodowla jamników długowłosych
króliczych i miniaturowych

Elżbieta Bogusławska-Przybysz

Warszawa
+48 603 112 175
ela_bog@gazeta.pl

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Kreator formularzy by JoomlaShine