środa, 03 kwiecień 2019 15:21

Wyprawa do Łodzi na niebieską łączkę

To już niemal nasza tradycja... Kiedy w Łodzi zakwitają wiosną łąki cebulic, nie potrafimy się powstrzymać. Zabieramy nasze psy i jedziemy na spacer i sesję zdjęciową. W tym roku w naszym łódzkim spotkaniu wzięło udział aż 11 jamników długowłosych króliczych i miniaturowych, w większości z przydomkiem Lizus Maksimus. Pilnowałyśmy uważnie, by wybrać odpowiedni moment na przyjazd. Kasia Nowicka sprawdzała, czy kwiatki są w pełnym rozkwicie i czy wyglądają dość malowniczo, obserwowałyśmy prognozy pogody. Wiedziałyśmy też, że spotkanie nie może odbyć się w weekend, kiedy w parku spaceruje najwięcej ludzi, bo robienie zdjęć tak dużej grupie jamników budzi dużą sensację. W końcu termin został ustalony i okazało się, że wybrałyśmy idealnie. Słońce dopisało, humory też. Niektóre nasze jamniki braly już udział w cebulicowym spotkaniu trzy razy, za to zadebiutował młodziutki Faraj Lizus Maksimus, dlatego jego zdjęcia prezentuję w pierwszej kolejności.

Faraj Lizus Maksimus pm

jamnik długowłosy króliczy Faraś 2 pm    Faraś 4 pm

Snoopy z Króliczej Sfory, synek Basima, przyjechał na wspólny spacerek już drugi raz, ale rok temu był jeszcze malutkim szczenięciem. Zdjęcia z tego okresu można obejrzeć na stronie z ubiegłorocznego spotkania. Teraz to już dorodny młodzieniec, dlatego i on miał większą sesję.

Snoopy pm

Snoopy 3 pm    Snoopy 2 pm

Snoopy w postawie pm

Poniżej El-Maraya, w różnych wariantach.

Marusia3 pm

Marusia 2 pm    El Maraya Lizus Maksimus w pozie wystawowej 3

El Maraya Lizus Maksimus w pozie wystawowej 2

Emiko również ładnie stanęła w pozie wystawowej.

Emiko pm    Emiko Lizus Maksimus stojąca 3

Dalaya Lizus Maksimus – jak zawsze pełna gracji.

Dalaya pm

I pora na fotki zbiorowe. Najpierw Shangri-La Lizus Maksimus i jej córka El-Maraya Lizus Maksimus.

Szania i Marusia pm

A tutaj Shangri-La z trzema córkami. Na dwóch zdjęciach poniżej w kolejności: Shangri-La, El-Maraya, Emiko i Dalaya.

Szania z córkami pm    Szania z córkam 2pm

A tu: El-Maraya, Dalaya, Shangri-La i Emiko.

Szania z córkami 3pm

Kasia zrobiła mi śliczne zdjęcie z calą rudą rodzinką. Od lewej: Snoopy, Dalaya, Shangri-La, Faraj, El-Maraya, Emiko i Basim.

Ela z jamnikami

A tu wszyscy uczestnicy naszego spacerku. Zdjęcia robiłyśmy z Kasią Nowicką wymiennie, więc i tu do wspólnej fotki pozowałyśmy na zmianę. Na lewej fotce Kasia, na prawej ja, a dalej Jola Oporska, Ewa Krzywańska-Plak i Bożena Królikowska oraz jamniki: Shangri-La, El-Maraya, Joli – Nesca, Emiko i Rolka, Kasi – Dalaya i Sara, Ewy – Gobi i Snoopy, Basim oraz Bożeny Faraj. A po spacerku było oczywiście pyszne ciasto i kawa. Do następnego razu!

zbiorowe Łódź cebulice 2    zbiorowe Łódź cebulice 3

LIZUS MAKSIMUS

Hodowla jamników długowłosych
króliczych i miniaturowych

Elżbieta Bogusławska-Przybysz

Warszawa
+48 603 112 175
ela_bog@gazeta.pl

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Kreator formularzy by JoomlaShine