sobota, 04 marzec 2017 22:04

Nowe zdjęcia miotu E

Jamniki długowłose królicze, dzieci Shangri-La Lizus Maksimus i Albano vom Margelchopf, mają 5,5 tygodnia i z każdym dniem stają się coraz szybsze i sprytniejsze. Kilka dni temu uznały, że są już dorosłymi psami i odmówiły spania w szczenięcym w kojcu – przeniosły się do legowiska dorosłych, co zostało przez nie przyjęte ze zdziwieniem, szczególnie ze strony Basimka. Maluchy nie chcą też jeść ze swoich miseczek. Podpatrzyły, że mama, babcia i wujek dostają z większych i teraz same też domagają się podawania posiłku z tych naczyń. Mało tego, zorientowały się, że dorosłe psy dostają co innego i starają się im podkradać... Prawdziwi z nich spryciarze. Zabawy też mają coraz bardziej wyszukane. Bawią się w chowanego, zaglądają w najmniej dostępne zakamarki, interesują wszystkim, co nowe. Bardzo intrygują je kapcie i kabelki, z upodobaniem gryzą wyklinowe kosze, dywany i wszelkie uchwyty, a miny mają przy tym tak słodkie, że wszystko się im wybacza.

jamniki długowłose szczenięta miotu E 55 tygodnia

Największym urwisem jest Elsu-La. Bardzo stanowczo potrafi domagać się tego, czego akurat pragnie. Robi to jednak tak słodko i kokieteryjnie, że trudno jej nie ulec. Ten dar stawiania na swoim ma po mamie. A przy tym potrafi udawać małą, dystyngowaną elegantkę.

jamnik długowłosy szczenię Elsu La pm    jamnik długowłosy szczenię Elsu La pm 2

jamnik długowłosy szczenię Elsu La pm 3

jamnik długowłosy szczenię Elsu La pm 4    jamnik długowłosy szczenię Elsu La pm 5

El-Maraya (po domowemu Marusia) jest dużo spokojniejsza, robi słodkie minki, biega radośnie machając ogonkiem, ale i jej sprytu nie brakuje. Po prostu na jej widok każdy się uśmiecha i chce jej uchylić nieba.

jamnik długowłosy szczenię El Maraya pm

jamnik długowłosy szczenię El Maraya pm 2    jamnik długowłosy szczenię El Maraya pm 3

jamnik długowłosy szczenię El Maraya pm 4

 jamnik długowłosy szczenię El Maraya pm 5    jamnik długowłosy szczenię El Maraya pm 6

 Emiko to suczka bardzo przymilna, uwielbia spać na rękach z brzuszkiem do góry, pakuje się na kolana każdemu, kto nas odwiedza. Kiedy jednak trzeba, jest waleczna. Uwielbia zwłaszcza bójki ze swoim bratem, czasem nie przebiera w środkach i np. ciągnie go zębami za ogon.

 jamnik długowłosy szczenię Emiko 2 pm    jamnik długowłosy szczenię Emiko pm

jamnik długowłosy szczenię Emiko 3 pm

jamnik długowłosy szczenię Emiko 4 pm    jamnik długowłosy szczenię Emiko 5 pm

Eden to prawdziwa siła spokoju. Taki misiaczek przytulanka. Lubi wygodnie i długo spać, rozbudza się zawsze powoli, wstaje nieśpiesznie szeroko ziewając. Jest pierwszy do jedzenia i do pieszczot, a swoje lizuski rozdaje hojnie, szczerze i z dużym zaangażowaniem, w czym przypomina swojego wujka Szamana.

 jamnik długowłosy szczenię Eden 3 pm

jamnik długowłosu szczenię Eden 6 pm    jamnik długowłosy szczenię Eden 4 pm

jamnik długowłosy szczenię Eden 7 pm

I jeszcze zdjęcia zbiorowe. Na pierwszym – Elsu-La i Eden, a na drugim – Eden śpiący na Emiko.

Elsu i Eden pm    Eden 8 pm

Poniżej El-Maraya na rodzeństwie.

El Maraya i Emiko pm

Shangri-La ma do swoich dzieci ogromną cierpliwość. Pozwala ze sobą robić wszystko. Na zdjęciach widać, jak córki dosłownie wchodzą jej na głowę.

Szania z córkami 2 pm    Szania z córkami pm

 Elsu bardzo przypomina swoją mamę w tym wieku. I tak jak Shangri-La miała niesamowity kontakt z Aluzją, tak Elsu-La przymila się do mamy i chwilami delikatnie ją zaczepia.

Szania i Elsu 2 pm    Szania i Elsu pm

Zaraz po zakończeniu sesji zdjęłam maluchom kolorowe tasiemki. Są już w takim wieku, że następnym razem każdy od razu je rozpozna.

LIZUS MAKSIMUS

Hodowla jamników długowłosych
króliczych i miniaturowych

Elżbieta Bogusławska-Przybysz

Warszawa
+48 603 112 175
ela_bog@gazeta.pl

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Kreator formularzy by JoomlaShine