Relacje z wystaw

Bruksela zapewniła wystawcom gorącą pogodę – upały przekraczały 30 stopni Celsjusza i nie zawsze klimatyzacja w halach okazywała się wystarczająca. Na szczęście w sobotę 28 sierpnia 2016 roku, czyli w dniu, kiedy były wystawiane jamniki, temperatura była trochę niższa, a na niebie pojawiło się nieco chmur. Psy mogły więc swobodnie spacerować oraz relaksować się przed oceną i po niej na zielonych terenach w pobliżu budynków Expo. Niestety, jamniki długowłose królicze nie były zbyt licznie reprezentowane. Zapisanych w katalogu było 19, ale nie wszystkie się stawiły. Oceniała Elizabeth Gonzalez z Gibraltaru. Podaję szczególowe wyniki, przypominając, że w Belgii przyznaje się tylko jeden wniosek CAC na płeć.

 

16 maja 2013 roku stolica Węgier przyjęła wystawców bardzo przyjaźnie. Było ciepło, słonecznie. Po wyjątkowo długiej zimie ta pogoda doskonale nastrajała. Organizatorzy wystawy też spisali się na medal – przyjmowanie psów i wystawców odbywało się bardzo sprawnie. Przed rozpoczęciem ocen w ringach było jeszcze sporo czasu na spacery po rozległym, zielonym terenie, psy mogły się więc zrelaksować. Sędziowanie zaczęło się punktualnie. Ja tym razem pojawiłam się nie tylko jako widz, ale i wystawca. Jamniki długowłose królicze, których zapisanych było 44, oceniała Dorota Witkowska z Polski.

Salzburg w maju... Miejsce i pora roku wydawały się tak zachęcające, że trudno było nie pojechać na tę wystawę. Przy okazji można było zwiedzić to przepiękne, niewielkie austriackie miasto z widokiem na Alpy, a że pogoda dopisała, spacery udały się doskonale. Z licznych punktów widokowych mogliśmy podziwiać malownicze krajobrazy.
Sama wystawa odbywała się w przestronnych salach wystawienniczych. Jamniki długowłose królicze oceniał Erwin Deutscher z Austrii. W tym roku wyraźnie dominowały psy z Japonii, Rosji i Niemiec.

Paryż, jedno z najatrakcyjniejszych miast Europy i letnia pora (upalny lipiec) to dwa czynniki, które na pewno zadecydowały o frekwencji na tej wystawie. W stolicy Francji pojawiło się nie tylko wiele jamników, ale też i widzów, którzy przyjechali po prostu po to, by spokojnie pooglądać psy – w takim charakterze przybyłam i ja. Ponieważ ringi były dosyć daleko od siebie, swoją uwagę postanowiłam skupić na jamnikach długowłosych króliczych. Sędziowała Annukka Paloheimo z Finlandii.

niedziela, 19 czerwiec 2011 10:13

Światowa wystawa jamników WUT, Praga 2011

Światowa Unia Jamnika (WUT) tym razem zorganizowała swoją najważniejszą wystawę w Pradze. Odbyła się 19 czerwca 2011 r. Przyjechałam na nią towarzysko, bez psów, tylko jako obserwator. Na ringu jamników długowłosych króliczych sędziowała Nicole Kubli ze Szwajcarii. W katalogu zapisane były prawie te same psy, co dzień wcześniej, na klubowej wystawie jamników, jednak tym razem stawiły się wszystkie. Sędziowanie przebiegało bardzo sprawnie, tak samo jak i cała impreza. Wszystko dopracowane było w najdrobniejszych szczegółach.

Strona 1 z 2

LIZUS MAKSIMUS

Hodowla jamników długowłosych
króliczych i miniaturowych

Elżbieta Bogusławska-Przybysz

Warszawa
+48 603 112 175
ela_bog@gazeta.pl

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Kreator formularzy by JoomlaShine