niedziela, 17 styczeń 2016 21:19

Jamniki długowłose na poligonie

Przedwczoraj wieczorem spadł długo oczekiwany pierwszy śnieg tegorocznej zimy. Moje jamniki są z tego powodu przeszczęśliwe. Brodzą po świeżym puchu, biegają za śnieżkami, kopią w zaspach... Dziś  zabraliśmy je więc z mężem na poligon, aby mogły biegać do woli i rozładować swoją energię. Dziesięcioletnia Aluzja jako jedyna domagała się ubranka, włożyłam jej więc wdzianko stosowne do okazji – kurtkę moro. Planowałam wykorzystać pogodę na zimową sesję zdjeciową. Wymarzonego słońca wprawdzie nie było, ale i tak udało się zrobić trochę fotek.
Najbardziej szalała Shangri-La. Wszędzie jej było pełno. Mordeczkę cały czas miała uśmiechniętą i już sama nie wiedziała, co lepiej w danej chwili robić: bawić się z bratem, biegać po zaspach, obserwować otoczenie z góry, czy lecieć aportować białe kule.

Szanunia portrecik okp

Szania lecąca okp    Szania na drodze 2 okp edytowany 1

jamnik dlugowlosy kroliczy Shangri La na górce

jamniczka dlugowlosa krolicza Shangri La    Szanusia na górce okp edytowany 2

 Szanusia na górce okp

jamnik dlugowlosy kroliczy Shangri La Lizus Maksimus    jamniczka długowlosa z hodowli Lizus Maksimus

Do wspólnych zabaw zachęcała Basimka i często jej się udawało.

jamniki dlugowlose Szania i Basim    jamniki dlugowlose Shangri La i Basim w locie okp

Basim robił sobie chwile przerwy w bieganiu po to, aby penetrować otoczenie. Z upodobaniem wydłubywał spod śniegu suche rośliny i patyczki, zaglądał też do ćwiczebnych okopów żołnierzy

jamnik dlugowlosy Basimek    Basimek wąchający okp

jamnik dlugowlosy kroliczy Basimek

Czasami przystawał i patrzył swoim charakterystycznym wzrokiem, o którym ja mówię: „Jestem niewinny, nic nie zrobiłem, nic nie widziałem”.

jamnik dlugowlosy Basim    jamnik dlugowlosy Basim biegnie

Seniorka Aluzja w swoim moro zachowywała się jak prawdziwy generał. Obserwowała dzieci, czasami pokazywała nowy kierunek drogi, nawoływała je poszczekiwaniem, a także penetrowała teren. W pewnym momencie podbiegła do żołnierzy ćwiczących w musztrę i najwyraźniej wywołała u nich zdziwienie. Patrzyli na małego psa w wojskowym ubranku i pytali, czy ten jamnik dołączy do ich szeregu...

jamniczka dlugowlosa Aluzja

Ajka w morówce okp    Aja trzepiąca uszami

Mój mąż Mariusz czasami brał jamniki na ręce. Ajeczka grzała sobie w ten sposób łapki, które kilka razy zmarzły. Za to Basimek trafiał na ręce pana, gdy między poduszkami zbijał się mu śnieg utrudniający chodzenie. Sprytna Shangri-La nauczyła się sama usuwać sobie takie białe grudki ząbkami i pokazała, że nie potrzebuje niczyjej pomocy.

Mariusz z Ajeczką sk pm    Mariusz z Basimkiem okp

LIZUS MAKSIMUS

Hodowla jamników długowłosych
króliczych i miniaturowych

Elżbieta Bogusławska-Przybysz

Warszawa
+48 603 112 175
ela_bog@gazeta.pl

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Kreator formularzy by JoomlaShine