piątek, 21 kwiecień 2017 12:25

Basim jednocześnie ojcem i dziadkiem w Skandynawii

To była noc pełna emocji! Wczoraj, kiedy Basim (niczego nieświadomy) lansował się w telewizji, do przyjścia na świat szykowali się jego potomkowie, w dwóch skandynawskich stolicach – dzieci w Sztokholmie i wnuki w Oslo. Dziś rano otrzymałam informację, że urodziły mu się jednocześnie: syn i córka w Szwecji oraz troje wnuków w Norwegii. Szwedzka „żona” Basimka to ruda jamniczka długowłosa królicza, Interchampionka (C.I.B.), Championka Szwecji, Championka Finlandii oraz Championka Pracy Szwecji PrincessaTheaNeoTera T av Simmatorp. Randka odbyła się w Warszawie, w bardzo pasującym na tę okazję terminie – 14 lutego, czyli w Dniu Zakochanych. Właścicielką suczki jest Margareta Paulin. Waga urodzeniowa szczeniąt: 174 g (piesek) i 165 g. Ich imiona: Tedde Temudjin (imię Dżyngis-chana) oraz Inni Rozalini. Na zdjęciach poniżej PrincessaTheaNeoTera oraz Basim Lizus Maksimus.

jamniki długowłose Basim i Thea 3

jamniki długowłose Basim i Thea    jamniki dlugowlose Basim i Thea 2

I sama Princessa.

jamniczka dlugowlosa Thea w postawie 4

Thea siedząca 2    Thea portret 1 pion

 

W Oslo z kolei urodziła się trójka wnucząt Basimka – trzy pieski, po Leo ze Sfory Cętkowanej (miot z Czarną Mambą Anna Gromak). Ich mama to miniaturowa Lancia Ypsylon Esanta (o. Nash della Canterana, m. Cosa Nostra Elsanta), w domu zwana Locą. Wagi urodzeniowe piesków to 182 g, 190 g i 198 g, a imiona: Latino, Lancelot i Loretto. Zarówno Leo, jak i Loca są własnością Lindy Atig, której serdecznie gratuluję miotu. Poniżej zdjęcie młodziutkiego Leo z tatą Basimem podczas wizyty w Warszawie trzy lata temu. Więcej zdjęć z tego spotkania we wpisie w Nowinkach z 2014 roku.

Basim i Leo 2 ok p 2 m

Mamy tego miotu nigdy nie widziałam osobiście. Zamieszczam więc dwa zdjęcia zdrobione przez Lindę.

Loca 2    Loca

 

To jednak nie wszystkie wnuki Basimka, które pojawiły się w ostatnim czasie na świecie. W grudniu w dalekiej Kostaryce urodziły mu się dwie wnuczki. Ich mamą jest jamniczka długowłosa królicza Indira Hokus Pokus z Perłowej (o. Basim Lizus Maksimus, m. Silje Hokus Pokus z Perłowej), a ojcem również króliczy Canis Vivaces Ulysses (o. Stoffel von der Barke, m. Coco Chanel Klamap Debra). Imiona suczek i ich wagi urodzeniowe: Biene (144 g) i Bonnie (172 g). Hodowczynią jest Claudia Barnehl-Koch.

szczenie jamnika dlugowlosego    szczenieta jamnikow dlugowlosych corki Indiry

 

3 lutego br. w Petersburgu w hodowli Amber Piters-Burg przyszła na świat czwórka wnuków Basimka: 3 pieski i suczka. Mamą miotu jest miniaturowa Amber Piters-Burg Adriaidiya (o. Basim Lizus Maksimus, m. Yanelia) – dwukrotna championka wystawy Eurasia, Młodzieżowa Championka Rosji, Championka Rosji, Championka RKF, Championka Białorusi, Młodzieżowa Zwyciężczyni Klubu Rosji, Championka Klubu Rosji. Ojciec to miniaturowy, czarny podpalany jamnik długowłosy, mieszkający w Finlandii, ale z rodowodem amerykańskim R'Hill's Dark Reign – Interchampion, Champion Finlandii, Łotwy, Rosji, RKF, Młodzieżowy Champion Litwy, Łotwy, Estonii, Champion Krajów Bałtyckich, Młodzieżowy Zwycięzca Litwy. Waga urodzeniowa piesków: 128 g, 148 g, 198 g, suczki – 196 g. Imiona szczeniąt: Gandálfr Heillandi, Gefialdr Smart, Gudmárr Valdr, Geirdís Darling. Na zdjęciu poniżej przypominam, jak wyglądała Adriaidiya w młodości (więcej zdjęć córeczki Basima można obejrzeć w Nowinkach z 3 sierpnia 2014 r.).

jamnik dlugowlosy Adrianka 9 ok p m

A tutaj R'Hill's Dark Reign.

RHills Dark Reign

 

We wpisie z 12 lipca 2016 roku liczyłam potomstwo mojej Aluzji Ani Mru Mru. Pisałam wtedy, że Aluzja ma 61 potomków. Od tego czasu trochę ich przybyło. Obecnie jest to: 6 dzieci (4 synów i 2 córki) oraz 59 wnucząt (28 wnuków i 31 wnuczek) i 16 prawnuków (10 piesków i 6 suczek). Dziś więc (jeśli wiem o wszystkich narodzonych szczeniętach) Aluzja ma 81 potomków (płciowo prawie po równo: 42 psy i 39 suczek).
Lubię robić takie zestawienia, ponieważ uświadamiam sobie wtedy, w jak wielu jamnikach „żyją” geny mojej ukochanej Ajeczki, od której wszystko się zaczęło...

LIZUS MAKSIMUS

Hodowla jamników długowłosych
króliczych i miniaturowych

Elżbieta Bogusławska-Przybysz

Warszawa
+48 603 112 175
ela_bog@gazeta.pl

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Kreator formularzy by JoomlaShine