wtorek, 12 lipiec 2016 11:24

Basim podwójnie dziadkiem

Ten rok jest przełomowy... Pojawiło się kolejne pokolenie jamników długowlosych króliczych. W ostatnim miesiącu Basim Lizus Maksimus dwa razy został dziadkiem. 29 czerwca w hodowli Z Chaty Pati w Kołobrzegu córka Basimka Lady First z Dworu Diany urodziła dwa rude pieski o imieniu Jarko i Jorwan oraz czarną podpalaną suczkę Jorikę. Ojcem tego miotu jest rosyjski jamnik długowłosy króliczy Grand Avelen Dervill. Serdeczne gratulacje dla hodowczyni i właścicielki suczki Lady First, w domu zwanej Seiko, Wandy Więsek oraz dla właścicielki Dervilla Beaty Gęsińskiej. Jorika jest pierwszym potomkiem Lizusów o umaszczeniu czarnym podpalanym.

jamniki dlugowlose wnuki Basimka

jamniki Wandzi 2    jamniki Wandzi

Jamniki Wandzi 3

Tydzień wcześniej w niemieckiej hodowli Royal Mile's Pride mamą została urodzona w Czechach córeczka Basima jamniczka długowłosa królicza Charlotte ze Stoupovy Chaloupky. Na świat przyszły dwa rude pieski i dwie rude suczki, a ich ojcem jest rudy jamnik długowłosy miniaturowy Ely Jones vom Mückenberger Schloß.

Jamniczka długowłosa królicza, Aluzja Ani Mru Mru, założycielka rodu Lizusów Maksimusów, została więc prababcią... Była to okazja do małego bilansu potomstwa. Aluzja ma 6 dzieci (4 synów i 2 córki) oraz 48 wnucząt (23 wnuki i 25 wnuczek) i 7 prawnuków (4 prawnuki i 3 prawnuczki). W sumie jest to w tej chwili 61 potomków.

LIZUS MAKSIMUS

Hodowla jamników długowłosych
króliczych i miniaturowych

Elżbieta Bogusławska-Przybysz

Warszawa
+48 603 112 175
ela_bog@gazeta.pl

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Kreator formularzy by JoomlaShine