Nowinki

poniedziałek, 09 wrzesień 2019 22:28

Szczenięta Emiko mają już imiona

Jamniki długowłose królicze z miotu G przedwczoraj skończyły tydzień. Mogę już je oficjalnie przedstawić, bo zostały nazwane. Imiona dojrzewały powoli. Wiadomo było, że mają być greckie, bo dniach, kiedy Emiko randkowała z Sailorem, Jola Oporska, współwłaścicielka Emiko, wypoczywała wraz z mężem na wyspie Thassos. A tak się dodatkowo złożyło, że akurat ten miot miał być na literię G.  Do tego wiedziałyśmy, że imiona powinny pasować też do dotychczasowej konwencji „lizusowej”. Ostatecznie piesek z niebieską wstążeczką, który rodził się jako pierwszy i najdłużej, otrzymał imię Ghuri, oznaczający grecki talizman, coś, co sie daje komuś na szczęście.

poniedziałek, 02 wrzesień 2019 20:40

Narodziny miotu G

Miło mi poinformować, że wczoraj przyszły na świat nowe jamniki długowłose królicze z moim przydomkiem hodowlanym. Nad ranem, między 4.45 a 7.15, Emiko Lizus Maksimus urodziła trzy pieski. Wszystkie są bardzo malutkie, ich waga urodzeniowa to: 107 g (piesek z niebieską wstążeczką), 108 g (koralowa wstążeczka) i 111 g (żółta wstążeczka), ale żywotne i przebojowe. Od razu zabrały się za jedzenie mleczka, którego ich młodej mamie nie brakuje. Maluchy wyglądają jak klony, mają podobny kolor, rozmiar i główki, dlatego wspólnie z Jolą Oporską, współwłaścicielką i opiekunką Emiko, od razu musiałyśmy oznaczyć szczenięta kolorowymi wstążeczkami, by móc je rozróżnić.

wtorek, 27 sierpień 2019 16:18

Jamnicze baby shower

Dlaczego baby shower ma być obchodzone tylko przez „ludzkie” przyszłe mamy? Jamniczka długowłosa królicza Emiko Lizus Maksimus, w ósmym tygodniu ciąży postanowiła być nowoczesna. U Joli i Krzysztofa Oporskich na działce odbyło się ostatnie przed rozwiązaniem spotkanie, na które przybyło sporo lizuskowej rodziny. Każdy przyniósł ze sobą smakołyki, a Jola upiekła przepyszne jamnikowe ciasteczka. Przyszła mama potrzebowała spokoju i wygody, dlatego większość czasu spędziła w ulubionej torbie. Czuła się w niej bardzo bezpiecznie i zbierała od wszystkich głaski i całusy. Raz po raz też prezentowała swój pokaźny brzuszek, tak jakby czekała na wyrazy podziwu i zachwytu. 

piątek, 02 sierpień 2019 08:08

Dzieci Damai w Czechach

Mieszkająca w Czechach Damai Lizus Maksimus, Championka Czech, Polski, Słowacji, Austrii, Zwyciężczyni Europy Środkowo-Wschodniej, Młodzieżowa Championka Polski, Słowacji i WUT, po raz pierwszy została mamą. Jak to u Lizusek zwykle bywa, na dzień porodu wybrała datę nietypową, bo Dzień Dziecka, czyli 1 czerwca. Lizuski uwielbiają różne święta i rocznice... Na świat przyszli dwaj synkowie, o wadze u rodzeniowej 225 i 165 g. Większy otrzymał imię Oliver, a mniejszy Oscar. Ich tatą został importowany z Włoch Luna Caprese Quello Charme di Moi, Champion Czech, Polski, Austrii, Champion WUT, Zwycięzca Klubu Czech, Młodzieżowy Champion Czech.

poniedziałek, 29 lipiec 2019 08:56

Warszawskie wnuki Basima

Wczoraj miałam przyjemność zobaczyć jamniki długowłose królicze, szczenięta Amy Zaciszańskie Urwisy, córeczki Basima. Urodziły się 6 czerwca i były bardzo malutkie, wszystkie ważyły w okolicach 100 g. Ich tatą jest niewielki jamnik długowłosy króliczy Sailor Kreskomania. Maluchy mają już teraz ponad 7 tygodni wszystkie są drobne i zapowiadają się na niewielkie króliczki. Niewielkie rozmiary nie oznaczają jednak małej żywotności, ich temperamenty to prawdziwy dynamit. Wspólnie z  hodowczynią piesków, Żanetą Areszkiewicz-Węglińską, bez skutku próbowałyśmy ustawić je do sesji zdjęciowej. Ostatecznie się poddałyśmy i puściłyśmy szczeniaki w ogrodzie, a ja próbowałam złapać je aparatem w biegu.

Strona 1 z 69

LIZUS MAKSIMUS

Hodowla jamników długowłosych
króliczych i miniaturowych

Elżbieta Bogusławska-Przybysz

Warszawa
+48 603 112 175
ela_bog@gazeta.pl

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Kreator formularzy by JoomlaShine