Nowinki

wtorek, 04 czerwiec 2019 08:40

Odwiedziny u wnuczek Basima w Estonii

Uwielbiam takie chwile, kiedy mogę oglądać potomków jamników z mojej hodowli. Rodzinne spotkania Lizusów i po-Lizusów (jak nazywam dzieci po psach z moim przydomkiem, ale w innej hodowli) zawsze sprawiają mi frajdę. W ostatni weekend byłam w Tallinie na estońskiej klubowej wystawie jamników. Bardzo się ucieszyłam, kiedy Kristin Kerem właścicielka hodowli Iiah's, zaprosiła mnie do siebie, abym zobaczyła szczenięta Pani Marii, estońskiej córki Basima, a także samą Panią Marię na żywo. Maluchy (trzy suczki), urodziły się 26 marca, mają więc już ponad 2 miesiące. Na wszystkie z niecierpliwością czekają już nowi właściciele, miałam więc szczęście, że zdążyłam je jeszcze zobaczyć w komplecie.

W ostatni weekend już niemal tradycyjnie pojechałam ze swoimi jamnikami do Moletai. Zabrałam je wszystkie, ale wystawiana była El-Maraya Lizus Maksimus. W sobotę w klasie championów uzyskała ocenę doskonałą CAC, CACIB i kwalifikację na wystawę Cruft's, sędziował Nikola Smolic z Chorwacji. W niedzielę jamniki długowłose oceniała Galina Kirkitskaya z Rosji i El-Maraya dostała ocenę doskonałą oraz resCACIB. W ten sposób moja suczka została Championką Litwy. Tym razem wyjazd na wystawę nie był jednak jedynym celem, bo na Litwę wybraliśmy się z mężem i z psami przede wszystkim po to, aby wypocząć wśród przepięknej przyrody. 

Rzadko jamnik długowłosy króliczy zostaje zwycięzcą grupy IV, dlatego bardzo się cieszę, że suczka z mojej hodowli tak bardzo spodobała się w ostatni weekend sędziom na międzynarodowej wystawie psów w Rzeszowie. Ale po kolei. Jamniki sędziowane były w sobotę. El-Maraya Lizus Maksimus otrzymała w ringu w klasie championów ocenę doskonałą, CWC, CACIB i Zwycięstwo Rasy. W klasie młodzieży wystąpił Faraj Lizus Maksimus i uzyskał wynik: ocena doskonała, Zwycięstwo Młodzieży, BOS. Jamniki sędziował Maciej Lipiec. W ringu honorowym w bogatej stawce jamniczej El-Maraya zajęła pierwsze miejsce na podium, czyli zdobyła BOG1. Finały sędziowała Barbara Larska.

wtorek, 30 kwiecień 2019 08:53

Wiosenny spacer w Radziejowicach

Mam swoje ulubione plenery spacerowe i fotograficzne, gdzie chętnie robię zdjęcia jamnikom, ale lubię odkrywać nowe. Niedawno postanowiłyśmy więc z Agnieszką Piwońską, właścicielką Bossa, syna Basimka, pojechać do Radziejowic. Wiedziałyśmy, że do parku pałacowego można wchodzić z psami. Dziś pogoda piękna, więc wyruszyłyśmy. Okazało się to strzałem w dziesiątkę, bo było bardzo mało ludzi (dzień roboczy przed dniami wolnymi od pracy). Przyroda w parku jest teraz przepięknie rozwinięta. Nasze jamniki się wyszalały, a nawet pomoczyły w wilgotnej trawie (tereny są tam miejscami podmokłe). A potem zrobiłyśmy im parę pamiątkowych zdjęć.

niedziela, 28 kwiecień 2019 20:31

Faraj i El-Maraya na wystawie w Opolu

Wczoraj była historyczna chwila – dziesięciomiesięczny Faraj Lizus Maksimus zadebiutował na wystawie. I to od razu na międzynarodówce. Dostał  ocenę doskonałą, Zwycięstwo Młodzieży i tytuł BOS, dzięki temu rozpoczął drogę do Młodzieżowego Championatu Polski. El-Maraya Lizus Maksimus wystąpiła w klasie championów i otrzymała ocenę doskonałą, CWC, CACIB oraz Zwycięstwo Rasy. Bardzo mnie to cieszy, ponieważ była to wygrana w silnej stawce kilkunastu jamników długowłosych króliczych. W klasie pośredniej była wystawiana również córeczka Basima, Basaja Milimetrus, która wygrała z konkurentką i zdobyła ocenę doskonałą i CWC.

Strona 1 z 68

LIZUS MAKSIMUS

Hodowla jamników długowłosych
króliczych i miniaturowych

Elżbieta Bogusławska-Przybysz

Warszawa
+48 603 112 175
ela_bog@gazeta.pl

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Kreator formularzy by JoomlaShine