Nowinki

poniedziałek, 16 wrzesień 2019 20:29

El-Maraya i Faraj na wystawie w Warszawie

To była bardzo udana niedziela. Na warszawskiej wystawie psów rasowych El-Maraya Lizus Maksimus w klasie championów i otrzymała ocenę doskonałą, CWC, Zwycięstwo Rasy, a także zajęła pierwsze miejsce w finałach grupy czwartej. Faraj Lizus Maksimus wystawił w klasie młodzieży i dostał ocenę doskonałą, Zwycięstwo Młodzieży i BOS. Został też uznany za najlepszego jamnika w finałach BOS. Jamniki sędziowała Karolina Wójcik. Faraja po raz pierwszy wystawiała jego właścicielka Bożena Królikowska. Bardzo ładnie się prezentowali, jakby robili to już wiele razy, tym większe więc gratulacje dla Bożenki. Faraj zakończył Młodzieżowy Championat Polski.

poniedziałek, 09 wrzesień 2019 22:28

Szczenięta Emiko mają już imiona

Jamniki długowłose królicze z miotu G przedwczoraj skończyły tydzień. Mogę już je oficjalnie przedstawić, bo zostały nazwane. Imiona dojrzewały powoli. Wiadomo było, że mają być greckie, bo dniach, kiedy Emiko randkowała z Sailorem, Jola Oporska, współwłaścicielka Emiko, wypoczywała wraz z mężem na wyspie Thassos. A tak się dodatkowo złożyło, że akurat ten miot miał być na literię G.  Do tego wiedziałyśmy, że imiona powinny pasować też do dotychczasowej konwencji „lizusowej”. Ostatecznie piesek z niebieską wstążeczką, który rodził się jako pierwszy i najdłużej, otrzymał imię Ghuri, oznaczający grecki talizman, coś, co sie daje komuś na szczęście.

poniedziałek, 02 wrzesień 2019 20:40

Narodziny miotu G

Miło mi poinformować, że wczoraj przyszły na świat nowe jamniki długowłose królicze z moim przydomkiem hodowlanym. Nad ranem, między 4.45 a 7.15, Emiko Lizus Maksimus urodziła trzy pieski. Wszystkie są bardzo malutkie, ich waga urodzeniowa to: 107 g (piesek z niebieską wstążeczką), 108 g (koralowa wstążeczka) i 111 g (żółta wstążeczka), ale żywotne i przebojowe. Od razu zabrały się za jedzenie mleczka, którego ich młodej mamie nie brakuje. Maluchy wyglądają jak klony, mają podobny kolor, rozmiar i główki, dlatego wspólnie z Jolą Oporską, współwłaścicielką i opiekunką Emiko, od razu musiałyśmy oznaczyć szczenięta kolorowymi wstążeczkami, by móc je rozróżnić.

wtorek, 27 sierpień 2019 16:18

Jamnicze baby shower

Dlaczego baby shower ma być obchodzone tylko przez „ludzkie” przyszłe mamy? Jamniczka długowłosa królicza Emiko Lizus Maksimus, w ósmym tygodniu ciąży postanowiła być nowoczesna. U Joli i Krzysztofa Oporskich na działce odbyło się ostatnie przed rozwiązaniem spotkanie, na które przybyło sporo lizuskowej rodziny. Każdy przyniósł ze sobą smakołyki, a Jola upiekła przepyszne jamnikowe ciasteczka. Przyszła mama potrzebowała spokoju i wygody, dlatego większość czasu spędziła w ulubionej torbie. Czuła się w niej bardzo bezpiecznie i zbierała od wszystkich głaski i całusy. Raz po raz też prezentowała swój pokaźny brzuszek, tak jakby czekała na wyrazy podziwu i zachwytu. 

piątek, 02 sierpień 2019 08:08

Dzieci Damai w Czechach

Mieszkająca w Czechach Damai Lizus Maksimus, Championka Czech, Polski, Słowacji, Austrii, Zwyciężczyni Europy Środkowo-Wschodniej, Młodzieżowa Championka Polski, Słowacji i WUT, po raz pierwszy została mamą. Jak to u Lizusek zwykle bywa, na dzień porodu wybrała datę nietypową, bo Dzień Dziecka, czyli 1 czerwca. Lizuski uwielbiają różne święta i rocznice... Na świat przyszli dwaj synkowie, o wadze u rodzeniowej 225 i 165 g. Większy otrzymał imię Oliver, a mniejszy Oscar. Ich tatą został importowany z Włoch Luna Caprese Quello Charme di Moi, Champion Czech, Polski, Austrii, Champion WUT, Zwycięzca Klubu Czech, Młodzieżowy Champion Czech.

Strona 1 z 69

LIZUS MAKSIMUS

Hodowla jamników długowłosych
króliczych i miniaturowych

Elżbieta Bogusławska-Przybysz

Warszawa
+48 603 112 175
ela_bog@gazeta.pl

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Kreator formularzy by JoomlaShine