Nowinki

niedziela, 19 sierpień 2018 12:02

Sukcesy na wystawie w Białymstoku

W ostatni weekend w Białymstoku odbyła się międzynarodowa wystawa psów i wzięły w niej udział aż trzy pieski z mojej hodowli.

sobota, 18 sierpień 2018 15:06

Maluchy w ogrodzie Shergola

Szczenięta z miotu F skończyły właśnie osiem tygodni. Wczoraj, wraz z wszystkimi dorosłymi domownikami, wybrały się w odwiedziny do wujka Shergola na jego podwarszawską działkę. Były przeszczęśliwe. Natychmiast zaczęły biegać i zaglądać w najdalsze zakątki ogrodu. Czekaliśmy, aż trochę się zmęczą, bo liczyliśmy na to, że łatwiej będzie im wtedy zrobić zdjęcia, ale one cały czas były bardzo żywotne, szczególnie rezolutna i ciekawska Fadi-La. Kiedy zastygały na ułamek sekundy, próbowałam uchwycić je aparatem. Dużo łatwiej było uwiecznić Faraja, który jest trochę mniej ruchliwy i lubi się wylegiwać w różnych miejscach. Taki z niego słodki grubasek i pieszczoszek.

poniedziałek, 06 sierpień 2018 22:37

Wizyta u Edena

Wczoraj udało nam się zobaczyć półtorarocznego pieska z miotu E. Eden Lizus Maksimus (w domu zwany Hawikiem) mieszka niedaleko Warszawy i wyrósł na piękniego jamnika długowłosego miniaturowego. Ma niezwykle obfitą szatę, którą właściciel troskliwie pielęgnuje. Uwielbia wodę i na każde podlewanie ogrodu reaguje niezwykle entuzjastycznie. Biega za strumieniem, poszczekuje i wesoło macha ogonem, a przy tym porusza się z niesamowitą gracją. To pies bardzo elegancki i znający swoją wartość. Na co dzień towarzyszy mu młodziutka suczka rasy maltańczyk i Eden, odłączony od niej, natychmiast staje się smutny. El-Maraya, którą wzięliśmy ze sobą, od pierwszej chwili znalazła z bratem wspólny język.

piątek, 03 sierpień 2018 21:18

Szczenięce lato na działce

Jamniki długowłose królicze z miotu F mają już ponad 5 tygodni, najwyższa więc pora, aby zakosztowały biegania po trawie. Zabraliśmy je na kilka dni na działce. Już od samego początku były w euforii. Biegały po trawie, próbowaly kopać dołki, podgryzały rośliny... Najbardziej zas upodobaly sobie skalniak, trudno było je od niego odciągnąć. Zorientowały się, że ziemię między kamieniami dość łatwo się wykopuje. Polubiły też wspinaczkę po kamieniach. Wykorzystałam to, aby zrobić im zdjęcia w takiej niecodziennej scenerii, Malutkie jamniczki wyglądają na nich jak na szczycie naprawdę wysokiej góry. Faraj wciąż jest bardziej rudy i jaśniejszy od siostry, więc łatwo odróżnić je na zdjęciach.

poniedziałek, 23 lipiec 2018 17:21

Nowe zdjęcia miotu F

Cztery tygodnie minęły i nadeszła pora na przeprowadzkę do salonu. Maluchom bardzo się to spodobało i od razu rozpoczęły intensywne spacerki. Nawet leniuszek Faraj się zmobilizował i zaczął wychodzić z legowiska, choć na razie jeszcze powoli i na krótko. Fadi-La za to śmiga już wszędzie i zagląda w każdy kątek, pod szafki, do doniczek itd. Miałam nawet trudności, by usadzić ją na chwilę w bezruchu. Rozgląda się ciekawie i bada wszystko naokoło. Ciekawe jest to, że jeszcze niedawno szczenięta były,  bardzo pulchne, a teraz, kiedy stały się aktywne, niemal nie przybierają na wadze. Po prostu korzystają ze zgromadzonych przez siebie zapasów i... smukleją.

Strona 1 z 63

LIZUS MAKSIMUS

Hodowla jamników długowłosych
króliczych i miniaturowych

Elżbieta Bogusławska-Przybysz

Warszawa
+48 603 112 175
ela_bog@gazeta.pl

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Kreator formularzy by JoomlaShine