Nowinki

czwartek, 27 grudzień 2018 00:45

Lizusy w magazynie Viva

W dzisiejszym wydaniu dwutygodnika „Viva” jamniki dlugowłose królicze z mojej hodowli pojawiły się w niecodziennej roli – towarzyszą aktorowi Maciejowi Musiałowi w sesji zdjęciowej. Fotki powstały na początku grudnia, a w numerze można przeczytać obszerny wywiad z młodym gwiazdorem, który nie tylko gra w filmach, ale niedawno został także producentem Netflixa. Sesja odbyła się przed antykwariatem przy ulicy Hożej w Warszawie. Zabrałam ze sobą trzy jamniki. Shangri-La pozowała na rękach Macieja Musiała, a El-Maraya i Basim były przez niego trzymane na skórzanej smyczy. Wszystkie musiały najpierw oswoić się z sytuacją, ale po chwili bardzo wczuly się w rolę. Zachowywaly się tak, jakby to one były najważniejsze na tym planie.

czwartek, 20 grudzień 2018 20:20

Przedświąteczna sesja rodzinna

W tym roku postanowiłam zrobić jamnikom długowłosym króliczym z mojej hodowli zdjęcia w bożonarodzeniowej scenerii. Miejsce na domowa sesję było wręcz wymarzone – Jola Oporska przepięknie ubrała choinkę, dekorując ją bombkami w kształcie jamników. Idealnie nadawała się ona jako tło do fotek. Wspólnie z Jolą ustaliłyśmy więc termin przedświątecznego spotkania. Przyjechała również Bożena Królikowska z Farajem, miała jednak dużo mniej czasu, fotki z najmłodszym Lizusem zrobiiłyśmy więc na początku. Półroczny piesek bardzo się zmienił. Choć jest nadal żywiołowym szczenięciem, to na zdjęciach wygląda już dość poważnie.

sobota, 01 grudzień 2018 11:25

Wieści od Fadilki i nowe fotki Faraja

Fadi-La Lizus Maksimus mieszka w Belgii, w rodzinie polsko-holenderskiej. Jej właścicielka Agnieszka jest jednak warszawianką i odwiedza Polskę. W jej rodzinie zawsze były jamniki długowłose, dlatego po odejściu ostatniego jamniczka króliczego nie było problemu z decyzją, jakiej rasy ma być kolejny piesek. Fadiilka zamieszkała w pięknym rejonie Antwerpii,  tuż przy rezerwacie przyrodniczym, ma więc wspaniałe tereny do spacerów, a jej właściciele uwielbiają wędrować z nią po łąkach i lasach. Chętnie odwiedzają też ogród botaniczny z arboretum. Kilka dni temu dostałam z Belgii sporo zdjęć młodziutkiej jamniczki, z ostatnich 2 miesięcy. Ich autorką jest Agnieszka de Vrind-Wiśniewska.

poniedziałek, 19 listopad 2018 22:11

El-Maraya i Emiko na wystawie w Poznaniu

W ostatni weekend w Poznaniu odbyły się dwie miedzynarodowe wystawy psów. W sobotę jamniki długowłose królicze sędziował Piotr Król z Polski. W klasie pośredniej wystąpiła Emiko Lizus Maksimus i uzyskała ocenę doskonałą oraz CWC. W niedzielę w tej samej klasie, ale z inną konkurentką, pokazywała się El-Maraya Lizus Maksimus i powtórzyla wynik siostry. Tym samym zakończyla Championat Polski. Tego dnia jamniki oceniał Savaas Shiapanis z Cypru. Była to bardzo mila wyprawa z Jolą Oporską i Ewą Dąbrowską, a sama wystawa dała okazję do spotkania wielu znajomych i miłych rozmów przy ringu. Na zdjęciach poniżej Emiko i El-Maraya solo i w duecie na pamiątkowym podium.

piątek, 02 listopad 2018 20:52

Zaduszkowy spacerek rodzinny

Dawno nie było tak pięknego święta zmarłych... Pogoda prawdziwie letnia, ludzie chodzą z krótkimi rękawami, dlatego wspólnie z Jolą Oporską i Bożeną Królikowską stwierdziłyśmy, że koniecznie musimy zabrać nasze jamniki długowłose na wspólny spacer. Tradycyjnie już wybrałyśmy Pole Mokotowskie. Jest przepięknie! Drzewa różnokolorowe, nadal bogate w liście, bo dawno nie było deszcze, który mógłby je strącić. Psy biegały uszczęśliwione, a my daliśmy im czas na to, by się wyszalaly, a potem udaliśmy się na malowniczą górkę, aby zrobić kilka zdjęć, na tle wspaniale prezentującego się, rozłożystego drzewa z żółtymi liśćmi. Nie sposób było jednak ustawić do wspólnej fotki samych jamników.

Strona 1 z 65

LIZUS MAKSIMUS

Hodowla jamników długowłosych
króliczych i miniaturowych

Elżbieta Bogusławska-Przybysz

Warszawa
+48 603 112 175
ela_bog@gazeta.pl

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Kreator formularzy by JoomlaShine