sobota, 18 czerwiec 2011 00:00

Klubowa wystawa jamników w Pradze, 2011

Czeski Klub Hodowców Jamników zorganizował swoją coroczną wystawę 18 czerwca 2011 r., dzień przed Światową Wystawą Jamników WUT, stawka więc była liczna. Swoją uwagę skupiłam przede wszystkim na obserwowaniu ringu jamników długowłosych króliczych, na którym werdykty wydawał czeski sędzia Tomáš Říha. Przeważały psy z Czech i Rosji, ale byli również reprezentanci Polski i Niemiec. Wiele jamników zapisanych w katalogu tego dnia nie dojechało (za to można je było zobaczyć następnego dnia). Ja byłam w Pradze bez psa, mogłam więc spokojnie zająć się oglądaniem wystawy i robieniem zdjęć.

Jak zwykle, jako pierwsze wystawiane były psy. W klasie szczeniąt wystąpił czeski Flicek z Brzakova kopce, syn polskiego Parisa z Gaju Karczów. Otrzymał ocenę wybitnie obiecującą.

jamnik dlugowlosy kroliczy Flicek z Brzakova kopce ok z podpisem 800x600

W klasie młodzieży nie pojawił się nikt, za to pośrednią wygrał Velvet Klamap Debra z Czech, syn Ravela Klamap Debra i Unki Klamap Debra.

jamnik dlugowlosy Velvet Klamap Debra ok z podpisem 800x600

Klasa otwarta również nie była przez nikogo reprezentowana. W użytkowej za to wystąpiły dwa psy: czeski Tokaj Klamap Debra, po Timie i Dixi z tym samym przydomkiem, oraz czeski pies w rękach rosyjskich Dandie od Cerne Sabinki. Wygrał Dandie. Ten piękny jamnik jest półbratem Basima Lizusa Maksimusa. Mają wspólnego ojca, Dingo z Debry, natomiast matką Dandiego jest Annie Winnie od Cerne Sabinky.

jamnik dlugowlosy Dandie 6 ok z podpisem 800x600

W klasie championów nie było zwycięzców, natomiast w weteranach pojawił się Shaker van de Wijsterhoeve i otrzymał ocenę doskonałą. Po nim przyszła pora na suczki. W klasie szczeniąt wystąpiła polska Sorella Figoland, po Noblu Know-How Daks-Veg-As i Etoli Figoland. Otrzymała ocenę wybitnie obiecującą i zakwalifikowała się do finału Najpiękniejsze Szczenię.

Sorelka na klub wce ok z podpisem 800x600

Następnie na ringu pojawiły się cztery młodzieżowe suczki, wszystkie z Czech. Najlepsza okazała się Pepino's Girl Anamsunamon, córka Extraordinary Esprit Kalokagathia Fai i Doris z Ostrozskych jezer. Otrzymała CAJC i tytuł Młodzieżowej Zwyciężczyni Klubu.

jamnik dlugowlosy kroliczy Pepino s Girl Anamsunamon na klub wce ok z podpisem 800x600

W klasie pośredniej również wystąpiły same czeskie jamniczki długowłose królicze. Sędziemu najbardziej podobała się Afrodita Hennquin Moravia, po Romeo vom Benthener Forst i Hennessy Trias Duo. RecCAC otrzymała córka Shakera van de Wijsterhoeve Cucina Frida Poklad Inku.

jamnik dlugowlosy kroliczy Afrodita Hennquin Moravia 2 ok z podpisem 800x600    jamnik dlugowlosy kroliczy Cucina Frida Poklad Inku 2 ok z podpisem 800x600

Klasę użytkową wygrała niemiecka Pia vom Ellernhugel, ale nie udało mi się zrobić jej ładnego zdjęcia. Wśród championek najwyżej została oceniona Medeine Manawat Anamsunamon, której ojcem jest Romeo vom Benthener Forst, a matką Djerba Eset Anamsunamon. ResCAC powędrował do rosyjskiej Evriki Daks-Veg-As, po The Phantom Seriska's i Ori-Tori Daks- Veg-As.

jamnik dlugowlosy kroliczy Medeine Manawat Anamsunamon 4 ok z podpisem 800x600    jamnik dlugowlosy kroliczy Daks Veg As Evrika ok z podpisem 800x600

Przyszedł czas na klasę weteranów. Tu pojawiła się na ringu Nela Klamap Debra i otrzymała tytuł Najlepszego Weterana.
   W porównaniu psów wygrał Velvet Klamap Debra i został Zwycięzcą Klubu. BOB przypadł jednak suczce. Najpiękniejszą jamniczką długowłosą króliczą, a jednocześnie Zwyciężczynią Rasy została Medeine Manawat Anamsunamon.

Velvet Klamap Debra 2 ok z podpisem 800x600    Medeine Manawat Anamsunamon 3 ok z podpisem 800x600

jamnik dlugowlosy Medeine Manawat Anamsunamon 2 ok z podpisem 800x600

 

LIZUS MAKSIMUS

Hodowla jamników długowłosych
króliczych i miniaturowych

Elżbieta Bogusławska-Przybysz

Warszawa
+48 603 112 175
ela_bog@gazeta.pl

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Kreator formularzy by JoomlaShine