czwartek, 06 sierpień 2015 10:01

Dzieciństwo Alchiego

Słodko, bezpiecznie i bez stresu. Te określenia najlepiej pasują do pierwszych tygodni życia synka Aluzji. Jako jedynak, miał mamę tylko dla siebie i skwapliwie z tego korzystał. Jednocześnie Ajka, która nie była zmęczona obowiązkami macierzyńskimi, mogła poświęcać mu dużo czasu. Między tą dwójką wytworzyła się szczególna więź.
Na początku mały uwielbiał leżeć przy mamie, a kiedy jej nie było w pobliżu, popiskiwał. Problem jednak zupełnie znikł, gdy włożyłam do legowiska mięciutki kocyk. Malutki wtulał się w niego i było mu naprawdę błogo.

jamnik dlugowlosy Alchi Lizus Maksimus 8 dni    jamnik dlugowlosy Alchi Lizus Maksimus 11 dni 2 800x600

jamnik dlugowlosy Alchi Lizus Maksimus 8 dni 3

jamnik dlugowlosy Alchi Lizus Maksimus 8 dni 2    jamnik dlugowlosy Alchi Lizus Maksimus 8 dni wtulony w mam

Alchiemu nie śpieszyło się do tego, by zobaczyć świat. Gdy skończył dwa tygodnie, zaczęłam poważnie się niepokoić, czy aby wszystko z nim w porządku. Wiedziałam, że większość szczeniąt otwiera oczy wcześniej. Z drugiej strony – mały wyglądał jak pączek w maśle, ważył już 400 g. Odetchnęłam z ulgą dopiero w 17. dniu jego życia, kiedy zobaczyłam małe szparki między powiekami. Odtąd zaczął szybko rozwijać się ruchowo, a także... kokietować nas spojrzeniem.

jamnik dlugowlosy Alchi Lizus Maksimus 2 5 tygodnia    jamnik dlugowlosy Alchi 2 5 tygodnia poca unek od mamy

Mając kilka tygodni, Alchi był naprawdę rozkoszny. Grzecznie zajmował się zabawkami, ale najbardziej lubił szaleć z mamą, a jej to odpowiadało, co więcej – sama prowokowała go do igraszek. Niestety, często kończyło się tak, że mały ostrymi ząbkami wyrywał jej kosmyki z uszu lub ogona. Aluzja jednak nawet nie pisnęła. Szaleli razem godzinami tak, że nie można było oderwać od nich oczu.
   Alchi, jako jedynak, miał też to szczęście, że niemalże w tym samy czasie, co Aluzja, urodziły szczeniaki jej przyjaciółki – Historia z Końskiego Raju w hodowli Dagi Dog oraz Sznureczek Brzdąc w hodowli Hokus Pokus z Perłowej. Maluchy mogły się spotykać żeby wspólnie baraszkować.

jamnik dlugowlosy Alchi Lizus Maksimus 4 5 tygodnia 5

jamnik dlugowlosy Alchi Lizus Maksimus 4 5 tygodnia 2    jamnik dlugowlosy Alchi Lizus Maksimus 4 5 tygodnia 4

jamnik dlugowlosy Alchi Lizus Maksimus 6 tygodni    jamnik dlugowlosy Alchi Lizus Maksimus 5 tygodni 2

jamnik dlugowlosy Alchi Lizus Maksimus 5 tygodni    jamnik dlugowlosy Alchi Lizus Maksimus 6 tygodni z mam 2

jamnik dlugowlosy Alchi Lizus Maksimus 6 tygodni z mam

Na zdjęciu poniżej z lewej mioty: Sznureczka Brzdąć (6 tygodni), Aluzji Ani Mru Mru (7 tygodni) i Historii z Końskiego Raju (6,5 tygodnia). Z prawej – Alchi Lizus Maksimus (8 tygodni) z Cudem Natury i Claptonem Dagi Dog.
jamniki dlugowlose Alchi z kolegami z Hokus Pokus z Per owej i z Dagi Dog    jamniki dlugowlose Alchi 8 tygodni z Cudem Natury i Claptonem

Dziesięciotygodniowy Alchi czułymi pieszczotami podziękował swojej mamie za opiekę. Odtąd coraz częściej bywał u nowych właścicieli, czyli moich rodziców, żeby się do nich przyzwyczajać. Aż przyszedł taki moment, że zamieszkał z nimi całkowicie. Ze swoją mamą pozostali jednak świetnymi kumplami.

jamnik dlugowlosy Alchi Lizus Maksimus 10 tygodni

jamnik dlugowlosy Alchi Lizus Maksimus 10 tygodni z mam    jamniki dlugowlose Alchi Lizus Maksimus 10 tygodni z mam 2

LIZUS MAKSIMUS

Hodowla jamników długowłosych
króliczych i miniaturowych

Elżbieta Bogusławska-Przybysz

Warszawa
+48 603 112 175
ela_bog@gazeta.pl

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Kreator formularzy by JoomlaShine